NA LYŽE I BĚŽKY

NA BĚŽKY
Na území mikroregionu Společenství obcí Čertovo břemeno je vyznačený systém lyžařských tras pro běh na lyžích. V rámci systému existují značené a pravidelně udržované lyžařské trasy v délce pětašedesát kilometrů, ve spojení s Greenways Čertovo břemeno se jedná o okruhy v rozsahu až 90ti kilometrů.

Na území mikroregionu existuje šest odstavných parkoviští (Borotín, Libenice, Cunkov, Jistebnice, Javorová skála a Veletín), běžkařské trasy jsou taktéž dostupné vlakovými spoji (Balkova Lhota a Střezimíř). Běžkařské trasy jsou udržovány rolbou a skůtry, přičemž údržbu financuje Společenství obcí Čertovo břemeno. Na údržbu běžkařských tras můžete přispět do kasiček umístěných na odstavných parkovištích, nebo prostřednictvím příspěvku na BÚ: 245 192 928/0300, a umožnit tak udržení či další rozvoj okruhu udržovaných běžkařských tras. Mapa běžkařských tras ke stažení zde.

NA LYŽE
Sjezdové lyžování si můžete užít v největším ski areálu ve Středočeském kraji –  Ski areál Monínec, který se nachází na severní straně Javorové skály (723 m.n.m.), na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje, cca 75km jižně od Prahy. Ski areál Monínec nabízí komplexní sportovní zázemí, čtyřsedačkovou lanovku, půjčovnu a servis lyží a snowbordů. Zhruba 4km západně od Sedlce-Prčice se nachází další ski areál ve Středočeském kraji –  Ski areál Kvasejovice, který je vhodný především pro rodiny s malými dětmi. V Jihočeském kraji, zhruba 2km jihovýchodně od Jistebnice, u vesnice Hůrka, se nachází v nadmořské výšce 640 m.n.m. Ski areál Hůrka, který nabízí sjezdové lyžování také především pro rodiny s malými dětmi.